Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Alın Germe

Alın Germe

Her insan genç ve güzel görünmek isteyebilir. Ancak yaşlandıkça ve yaşlanma belirtileri de artıkça, özellikle yüz hatlarında birtakım bozulmalar meydana gelebilir. Bu bozulmanın ilk ve en çok yaşandığı yerlerden biri, alnımızdır. Alındaki sarkma ve kırışıklık nedeniyle kendinizi kötü hissedebilir ve yaşlılık belirtilerinin üzerinizdeki yıkıcı etkisini hissedebilirsiniz. Aynaya her baktığınızda aynı manzarayla karşılaşmanın verdiği burukluk nedeniyle güne bir adım geride başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken kendinizi iyi hissedebilmeniz için alın germe uygulamasından faydalanmaktır.

Alın germe operasyonu nedir?

Estetik operasyonları arasında bulunan alın germe operasyonu, daha genç bir görünüm elde etmek isteyenler için uygulanan ameliyatlar arasındadır. Alındaki sarkma ve kırışıklığın ortadan kaldırılmasını hedefleyen ameliyatın başarısı oldukça yüksektir. Uzman bir ekip tarafından yapılan ameliyattan sonra, kendinizi daha genç ve iyi hissetmenizi sağlayacak estetik alın formunu yakalamak mümkündür.

Operasyondan arzu edilen sonuçları alabilmek için öncesinde yapılan bir dizi çalışmalar vardır. Ön hazırlık çalışmasında hastanın talepleri de dikkate alınarak, kişinin ameliyat sonrasındaki muhtemel alın yapısı oluşturulur. Tedavi öncesi ve sonrasını gösteren bilgisayar sonuçlarından elde edilen kanaatlerin olumlu olması halinde operasyonun başlanması için start verilir. Hastanın daha iyi ve mükemmel bir alına sahip olması için planlanan ameliyat süreci başlar. Operasyon genel anestezi uygulanarak yapılır. Böylece hastanın herhangi bir acı duymasının önüne geçilmiş olur. Kulağın arka bölümünden açılan kesikle başlatılan operasyonda fazlalık deri alınır ve kaşın yeri doğru bir şekilde belirlenerek süreç tamamlanır.

Ameliyat izi belli olur mu?

Ameliyattan sonra herhangi bir iz kalmamaktadır. Kesik, saçlı deri tarafında kaldığından ve bir süre sonra ise, derinin rengini aldığından fark edilmemektedir. Kısa bir sürede tamamlanabilen alın germe ameliyatı sonrası hemen taburcu olmak mümkündür. Bu süreçten sonra, hastanın birkaç gün dinlenmesi ve dikişlerine dikkat etmesi gerekir. İyileşme, bir iki hafta içerisinde tamamlanır. Alındaki değişim ve gençleşme gözle görünür şekilde fark edilir.

Alın ve kaş germe

Alın germe operasyonlarında ister istemez kaşın da gerilmesi gerekir. Alındaki bozulmadan dolayı kaşta da birtakım estetiksel sorunlar söz konusu olabilir. Bazı kadınlar, alın germe ameliyatını kaşlarda medyana gelen düzelme için de talep edebilir. Alındaki fazlalık alındıktan sonra kaşın da yeri doğru bir şekilde belirlenir ve germe işlemi yapılır. Alın germe operasyonunun herhangi bir riski yoktur. Oldukça kolay ve kısa sürede tamamlanan operasyondur. Bu nedenle, estetik olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ameliyatlardan birisidir.

Alın germe uygulamasından sonra meydana gelen değişiklik nedir?

Modern ve estetik bir görünüme sahip olmak adına yaptırmayı planladığınız alın germe ameliyatından sonra nelerin değişeceğini bilmelisiniz. Alın germeyle elde edilmek istenilen öncelikli hedef, alında kötü bir görünüm meydana getiren ve estetik görünümü engelleyen çizgilerden kurtulmaktır. Alındaki fazlalığın alınmasıyla daha gergin ve pürüzsüz bir alın elde edilir. İkinci olarak ise, kaşların arasında oluşan bir kırışıklık söz konusudur. Bu da, alının gerinmesiyle ortadan kaldırılır. Son olarak, kaşlardaki sarkmalar kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Alın germe sırasında kaşlar da gerginleştirilerek, sorun çözülür. Sonuç olarak alın germe operasyonuyla alındaki estetiksel sorunların yarattığı tahribat tamamen ortadan kaldırılır.

Bizi arayabilirsiniz