Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Göz Kapağı Estetiği

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği)

Gözler, yüzün aynasıdır. Göz estetiğinin önemli bir parçası olan göz kapaklarındaki estetik sorunlar yaşlılıkla beraber ortaya çıkar. Göz kapaklarındaki estetik sorunlar bazı kişileri aşırı derecede rahatsız edebilir. Bu rahatsızlıkları aşmak ve göz kapaklarını estetik bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Yüz güzelliğinin önemli bir faktörü olan gözlerin kapaklarındaki sarkma ve torbalaşma gibi estetik sorunlarını ortadan kaldırmak için uygulanan Blefaroplasti, oldukça başarılı sonuçlar veren estetik operasyonlar arasında yer alır.

Kimler göz kapağı estetiği olabilir?

Bazı çocuklar üst göz kapağı sorunlu olarak doğabilir. Göz kapaklarındaki gevşeme nedeniyle görmede birtakım problemler yaşanabilir. Bu durumu çözmek için doktor tarafından uygun görünen bir yaşta çocuğun göz kapağı ameliyatı olması gerekir. Yine, yaşlılık nedeniyle göz üst kapağı gevşeyen veya şişen kişilere de ilgili ameliyat başarılı şekilde uygulanır. Alt kapakta meydana gelen kırışıklık ve deri birikimi gibi sorunlar da istenmeyen durumlar arasındadır. Tüm bu sorunlardan kurtulmak isteyen kişiler, Blefaroplasti ameliyatı olabilir.

Göz kapağında ortaya çıkan bozuklukların her biri, iki kapakta da meydana gelebilir. Bu durum, kişinin yaşamını olumsuz yönde etkiler. Yaşlanmanın etkilerinden arınmak isteyen kişilerde yapılan göz kapağı estetiğiyle her iki göz kapağında meydana gelen sorunlar çözülebilir. Böylece kişi, kendisini daha genç hissedebilir.

Göz kapağı estetiği öncesindeki uygulamalar nelerdir?

Göz kapağı estetiği yapılmadan önce bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Hastanın sağlık durumun ilgili ameliyata elverişli olmaması halinde göz kapağı estetiği uygulamasının yapılması doğru değildir. Bu bakımdan bazı analizlerle kişinin sağlık durumu kontrol edilir. Bunlar arasında kan tahlili, anestezi kontrolleri, fiziki muayene ve gözde herhangi bir problemin olup olmadığına dair tetkikler gerçekleşir. Yine, estetik olacak kişinin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Ameliyat öncesinde sigara ve alkol kullanılması dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır.

Göz kapağı ameliyatından sonraki süreç hakkında bilgi

Blefaroplasti tamamlandıktan sonra birtakım ağrıların olması muhtemeldir. Bu ağrıların şiddetini azaltıcı veya tamamen ortadan kaldırıcı ilaçların kullanılması gerekir. Doktor tarafından hem ağrı hem de göz kapakları için birtakım ilaçlar yazılabilir. Bunların düzenli kullanımına dikkat edildiğinde, iyileşme süreci daha kısa sürebilir. Ameliyat sonrası göz kapakları hareket ettirilebilir. Ancak yine de hareket ettirirken dikkatli davranmak gerekir.

Ameliyat sonrasında kişinin banyo yapması doğru değildir. Yaklaşık 3-4 gün banyo yapmamalı, denize girmemeli, solaryum veya buhar odası gibi yerlerden uzak durulmalıdır. Uyku sırasında da yüzüstü yatılmamalıdır. Güneş ışığından olabildiğince korunmak gerekir. Birinci haftanın sonunda dikişler alınır ve normal yaşama dönülebilir.

Göz kapaklarındaki estetik bozukluk ileri derecede olmadığı sürece ameliyatsız çözümler sunulabilir. Göz kapakları dokularını sıkıştırmak ve gergin hale getirmek, ameliyatsız bir süreçle de mümkündür. Ancak yaşlanmanın ilerlemesiyle beraber ilgili dokularda bozulma tekrar meydana gelebilir. Dolayısıyla, ameliyatsız estetiğin kalıcılığı konusunda garanti sunabilmek mümkün değildir. Hangi yöntemin uygulanacağına dair en iyi bilgi doktorlarımız tarafından tespit edilebilir. Göz kapağınızdaki estetik bozukluk uygulanacak yöntemin belirlenmesinde etkilidir.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Göz kapağı estetiği oldukça kısa süren bir ameliyattır. Yarım saat süren ameliyatta kişinin göz kapağındaki tüm estetik sorunlar ortadan kaldırılır. Daha sonra hasta, gündelik yaşama devam edilebilir.

Ameliyat tamamlandıktan sonra kişiye ince bantlar takılır. Bu bantlar, kişinin görme yetisini tamamen engellemez. Ancak yine de güvenli bir yürüyüş yapabilmesi için refakatçinin bulunması önemlidir.

Bizi arayabilirsiniz