Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Burun Estetiği

Rinoplasti, en çok uygulanan estetik operasyonlarından birisidir. Burun görüntüsünden hoşlanmayan kişiler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Standart bir burun şekline sahip olmayan kişilerin kendilerini iyi hissetmemesi, burun estetiğine başvurma nedenleri arasındadır. Burun bozukluğu olan insanların estetik operasyondan sonra çok daha mutlu ve huzurlu oldukları gözle görünen bir durumdur.

Burun estetiği hazırlık süreci nasıldır?

Hem hasta hem de doktor için zor bir süreci ifade eden burun estetiği, en ince detayına kadar hesaplanmalıdır. Öncelikle burun estetiği olmak için kuruma başvuran kişilerin burunlarıyla ilgili sorunları bir değildir. Farklı sorunlara en iyi çözümlerin üretilebilmesi için deneyim gerekir. Bu deneyim sayesinde hastanın nasıl bir burun profiline sahip olması gerektiği tayin edilebilir. Yüz hatları dikkate alınarak hesaplanması gereken burun şeklinin bilgisayar ortamına aktarılması ve bir çıktısının alınması lazımdır.

Burun estetiği öncesinde yapılan çalışmalar sayesinde hasta, nasıl bir burun yapısına sahip olacağını önceden görebilir. İçine sinmesi halinde burun estetiği için süreç başlatılır. Burun estetiği başlatılmadan önce kişide, operasyonu engelleyici bir rahatsızlığın bulunmaması gerekir. Sigara ve alkol gibi alışkanlıkları olanların sigara ve alkol kullanımını bir hafta öncesinden bırakması önem ifade eder.

Burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiğinde genel anestezi uygulanır. Kişi herhangi bir acı duymaz ve hissetmez. Operasyon sonrasındaki ağrılar için ise, ilaç tedavisi uygulanır. Böylece kişinin ağrıları azaltılır. Uzman ekip tarafından yapılması gereken ameliyatta kapalı veya açık burun estetiği yöntemi uygulanabilir. İki sistemden hangisinin tercih edileceğine dair karar, estetik uzmanına aittir. Burunda önceden tespit edilen estetik bozuklukların düzeltilmesi için titiz bir çalışma başlatılır. Kemerli burun yapısının düzeltilmesi veya herhangi bir eğrilik varsa düzeltilmesi sağlanır. Kıkırdak dokudaki bozukluklara müdahale edilir ve burun ucu düşüklüğü gibi estetik sorunları ortadan kaldırılır.

Burun estetiği süreci tamamlandıktan sonra üç gün içerisinde ateller çıkarılır. Burunu koruması için medikal bantlar takılır. Hasta birkaç gün içerisinde normal hayatına devam edebilir. Birinci haftanın sonunda fazla fiziksel efor gerektirmeyen aktiviteler yapılabilir. Ancak burun estetiği sırasında yapılan müdahaleye göre iyileşme süresi farklı olabilir. Bu konuda doktor tarafından verilen tavsiye ve bilgilendirmeye dikkat edilmesi gerekir.

Burun estetiği başarısı

Burun estetiği, başarısı yüksek olan bir estetik uygulamadır. Burun estetiği geçiren kişinin dikiş izlerine sahip olmaması ve herhangi bir ameliyat belirtisi taşımaması önemlidir. İşin başarısı, bu noktadadır. Estetiğin doğal olması ve ameliyatlı bir burun görünümden uzak olması gerekir. Kişinin rahat nefes alıp, vermesi de çok önemlidir. Burun estetiği sırasında kişinin burun fonksiyonlarıyla ilgili testler de yapılır. Nefes alma vermeyi engelleyici unsurların tespiti halinde burun estetiği sırasında sorun çözülür.

Burnuyla ilgili estetik sıkıntıları olan kişiler burun estetiğinden faydalanabilir. Hem kız hem de erkekler tarafından tercih edilen burun estetiğinden alınan olumlu sonuçlar, kişilere özgüven kazandırır. Burun profili nedeniyle sosyalleşme konusunda sıkıntı yaşayan ve fiziki özelliklerini aşırı yargılayan kişiler, burun estetiği olmaları halinde daha mutlu bir hale gelebilir.

Fotoğraf ve Videolar

Bizi arayabilirsiniz