Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Genital Estetik

Genital estetik, vajina bölgesindeki bozuklukları gidermek için yapılan bir çalışmadır. Vajina görünümünden memnun olmayan kişilere uygulanır. Ayrıca, vajinadaki işlev bozukluğuna neden olan durumun ortadan kaldırılması da sağlanır. Vajinadaki bozukluk nedeniyle cinsel açıdan kendisini yetersiz hisseden kadınlar olabilir. Bu durum, eşler arasında uyumsuzluğa neden olur ve istenmeyen durumların yaşanması söz konusu olabilir. Vajinadaki bozukluğun giderilmesi kadının kendisine olan güvenini artırıcı bir etkendir.

Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen genital estetik, vajinal genişliğin çözülmesi ve vajina dudaklarının küçültülmesidir. Vajinadaki bu iki problem cinsel açıdan sorunlar yaşamaya neden olur. Bu bakımdan sorunun çözülmesi gerekir. Genital estetik uygulamaları arasında yer alan diğer operasyonlar şunlardır:

İç ve dış dudak estetiği

Bazı nedenlerden dolayı vajinada iç ve dış dudak büyümesi meydana gelir. Bunlar tayt ve benzeri kıyafetlerin giyilmesini engelleyebilir. Vajinadaki görünümü bozan iç ve dış dudak büyümesi, kadının kendisine olan güvenini azaltabilir. Yaklaşık 30 dakikalık bir operasyonla vajinadaki estetik problemin ortadan kaldırılması mümkündür.

Büyük dudakların olgunlaştırılması

Daha çok genetik nedenlerden dolayı vajinadaki büyük dudaklar sarkık bir şekilde olabilir. Bu durum kadınlar tarafından istenmeyen bir görünüm ortaya çıkarır. Büyük dudakların olgunlaştırılması ve daha canlı durması sağlanabilir. Bunun için kişinin kendi yağ dokusu kullanılmalıdır.

Vajina daraltma işlemi

Geniş vajina cinsel işlev bozukluklarına neden olabilir. Özellikle üst üste normal doğum yapan kadınlarda vajina genişlemesi yaşanabilir. Genişleyen vajina kasları, penisi kavrayamaz ve bu nedenle cinsel sorunlar söz konusu olur. Genişleyen vajinanın ideal şekline getirilmesi sağlanabilir. Vajina daraltma operasyonundan sonra altı hafta kadar cinsel ilişkinin yaşanmaması gerekir.

Hangi durumlarda genital estetik yapılır?

İşlevini yerine getiren bir vajinaya sahip olunabilir. Ancak herhangi bir nedenden dolayı görünümü deforme olan vajina birtakım sorunlar yaşatabilir. Özellikle evli kişilerde cinsellikle ilgili sorunların önemli nedenleri arasında vajinal sorunlar olabilir. Bu bakımdan vajina estetiği gerektiren durumların bilinmesi lazımdır:

  • Çok sayıda doğum yapan kadınların vajinası elastik özelliğini kaybedebilir. Bu gibi durumlarda genital estetik yapılabilir.
  • Vulva kısmındaki yapısal bozukluklara estetikle operasyonuyla müdahale edilebilir. Özellikle dış dudakların aşırı büyük olması estetik açıdan negatif bir durumdur. Genital estetikle düzeltilebilir.
  • İdrar kesesi ve rektumdaki sarkmalar nedeniyle cinsel işlev bozuklukları yaşanabilir. Ayrıca idrar tutamama ve kaçırma gibi sorunlar meydana gelebilir. Vajinadaki tüm bu sorunlar estetikle çözülebilir.

Vajinadaki problemin tespit edilmesi ve en iyi uygulamayla tespit edilen sorunların ortadan kaldırılması gerekir. Genital bölgedeki sorunların ertelenmesi daha önemli sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, vajinadan kaynaklı rahatsızlık yaşayanların mutlaka genital estetik uygulamasından yararlanması tavsiye edilir. Hem kendinize olan güveni korumak hem de genital bölgedeki sıkıntı nedeniyle yaşanan cinsel rahatsızlıklardan kurtulmak için estetik uygulamalarına önem verilmelidir.

Bizi arayabilirsiniz