Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Karın Germe (Karın Estetiği)

İnsanın estetik görünümü bozan bölgelerden biri de karındır. Kadınlarda hamilelik sonrası veya aşırı kilo alıp verme süreçlerinin neticesi olarak karın bölgesinde bombeleşme meydana gelebilir. Sarkmalar ve çatlamalar da oluşabilecek estetik sorunlar arasında yer alır. Bunların yarattığı kötü görünümden kurtulabilmek için sıkı egzersiz yapılmasının bir faydası yoktur. Çünkü deri çeperindeki gevşeme ve yağ dokusunu egzersizle yakabilmek mümkün değildir.

Karın germe operasyonunda karın kısmındaki yağ ve deri fazlalıkları alınır. Karın daha gergin bir hale getirilir. Böylece, estetik bir görünüm elde edilmiş olur. Erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen karın germe operasyonuyla gergin ve fit bir karın bölgesine sahip olmak mümkündür. Bu bölgenin bozulmasına neden olan etkenler arasında aşırı kilo alma ve verme önemli bir yer tutar. Kadınların doğum sonrasında da ilgili bölgelerinde sarkma meydana gelmesi söz konusu olabilir.

Tam karın germe ne demek?

Karın germe estetiği sürecine dahil edilecek kişilerin karın bölgelerindeki deformasyon seviyesi, tam veya mini karın germe operasyonlarından hangisinin uygulanacağını belirleyen bir etkendir. Bazı kişilerdeki deformasyon oldukça fazladır ve bu nedenle tam karın germe işlemleri yapılabilir. Bu işlemde, karın derisi kaburga bölgesine kadar kaldırılır ve deri fazlalıkları alınır. Burada bulunan fazla yağ tabakası ve eğer varsa fıtık da giderilir. Bu işlemde göbek yeri değişeceği için tam karın germe işlemi adı verilir.

Göbeğin altında kalan kısma uygulanan operasyon ise, mini karın germedir. Bu işlemde, göbek altında yer alan bölgedeki fazla deri ve yağ tabası giderilir. Zayıf kaslar gergin hale getirilir ve karın bölgesinde elde edilmek istenilen estetik görünüm yakalanır. Ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Karın germe operasyonundan sonra hamile kalınmasında bir engel söz konusu değildir. Hamilelik sonrasında ufak bir sarkma meydana gelebilir.

Karın germe kimler için uygundur?

Çağın en önemli rahatsızlıklarından birisi fazla kilolardır. Bir kişinin fazla kilolu olması sağlık açısından risklidir. Yapılan egzersiz ve diyetlerle fazla kilosundan kurtulan kişiler yeniden yaşama dönerler. Ancak bu kişilerin derilerinde sarkma ve yağ tabakaları kalabilir. Bunlar rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Bu kişiler fiziksel görünümlerini daha iyi hale getirmek için karın bölgesindeki deri fazlalıklarını ve yağ tabakalarını aldırabilirler. Karın germe ameliyatı aşırı kilolu kişilerde gerçekleşmez. Diyet ve egzersiz sonrasında verilen fazla kilolara rağmen karın bölgesinde gerginlik sağlayamamış kişilere uygulanabilir.

Karın germe sonrasındaki dönem

Karın germe operasyonundan sonra hemen taburcu olmak mümkündür. Ancak tamamen iş hayatına başlamaya hazır olabilmek için en az iki hafta dinlenilmesi gerekebilir. Hastaya yapılan karın germe uygulamasının yöntemi de iyileşme süresini belirleyici bir etkendir. Çoğu zaman operasyondan sonraki gün hasta yürümeye başlayabilir. Ancak ilk gün dinlenmesi ve gerekmedikçe hareket etmemesi önemlidir. Doktor tarafından verilen ilaç ve tavsiyelerin kesinlikle yerine getirilmesi gerekir.

Karın germe operasyonu oldukça başarılı bir uygulamadır. Bu estetik operasyonu yaptıran kişilerde elde edilen başarı sağlanır ve kişilerin kendilerine olan güveni yeniden kazanmaları mümkün olur. Karın bölgesindeki negatif görünümden kurtulan kişilerin gergin ve ideal karın yapısına sahip olması, daha iyi sosyalleşme fırsatı sunar.

Bizi arayabilirsiniz