Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Kaş Ekimi

İnsan yüzünün en önemli unsurlarından birisi kaştır. Güzel ve estetik olmak için sağlıklı bir kaş yapısına ihtiyaç vardır. Ancak bazı nedenlerden dolayı kaş küsmesi ve dökülmesi problemleri yaşanabilir. Özellikle kadınlarda daha sık karşılaşılan kaş dökülmesi problemleri, kaşların tamamen yitirilmesiyle sonuçlanabilir.

Kaşlar neden dökülür?

Kaşların dökülmesinin birtakım sebepleri vardır. Düzensiz beslenme nedeniyle hem saçlar hem de kaşlar dökülmeye başlayabilir. Ancak çoğu zaman saç ve kaş dökülmesi aynı anda görülmeyebilir. Kaşların dökülmesinin diğer bir sebebi ise, kullanılan kimyasal içerikli kozmetik malzemelerdir. Bu malzemelerin kaş kök hücrelerinin hava almasını engellemesi dökülme ve seyrelme gibi sonuçların yaşanmasına neden olabilir.

Yanlış bakım kaşları döker mi?

Kaşlarınıza bakım yapmak ve böylece daha estetik görünmelerini sağlamak her kadının olmazsa olmaz bakım ritüelleri arasındadır. Ancak kaş yanlış kaş alma ve kalitesiz malzemelerle kaşa yapılan müdahaleler sonucunda dökülme gerçekleşebilir. Kaşlar üzerine yapılan kalıcı nitelikli makyaj uygulamaları da sağlıklı değildir. Özellikle bu uygulamalarda ucuz nitelikli kozmetik ürünlerin kullanılması nedeniyle kaşa ve cilde önemli zararlar gelebilir.

Kaş dökülmesi problemi nasıl çözülebilir?

Bazı hastalıklar sonucunda tamamen dökülen kaşlarınıza yeniden kavuşmanız mümkündür. Yüz güzelliğinin önemli birleşenlerinden kaşların dolgun ve canlı bir şekilde çıkmasını sağlayıcı yöntemler vardır. Kaş ekimi uygulaması sayesinde sağlıklı kaşlara kavuşmanız mümkündür. Kaşı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş kişiler için de kaş ekimleri tedavileri uygulanabilir.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi uygulamasıyla saç ekimi hemen hemen aynı metotlarla gerçekleşir. Öncelikle, kaş ekimi yapılacak bölgenin tespiti yapılır. Bu tespit yapılırken kaşa verilmesi gereken şekil hakkında hastanın fikri de sorulabilir. Doğal bir kaş görünümünün yakalanması oldukça önemlidir. Bunun için kişinin yüz tipine ve modeline bakılarak en ideal kaç modelinin belirlenmesi sağlanır. Bu süreçte sağlıklı bir kaş görünümün yakalanması için ne kadar sayıda kök toplanacağı da belirlenebilir.

Kaşların çıkması için döner olarak ense kısmı seçilir. Buradan toplanan kıl kök hücreleri, tespit edilen kaş bölgelerinde açılan greftlere yerleştirilir. Kanal açma ve köklerin yerleştirilme işlemi hassastır. Kaşların doğru yönde çıkması için kanalın düzgün şekilde açılması gerekir. Uzman doktor ve ekip tarafından yapılması icap eden operasyon sonrasında estetik bir kaş görünümüne sahip olmak mümkündür.

Kaş ekimi işlemi yaklaşık iki saat kadar sürebilir. Uygulama tamamlandıktan sonra doktor tavsiyelerine kesinlikle uyulması gerekir. Ekim yapılan bölgeye herhangi bir fiziksel darbenin gelmemesi önemlidir. Kaş ekimi için kullanılan köklerin yerleşmesi ve büyümesi buna bağlıdır. Bu süreç, altı ay kadardır. Altı ayın sonunda kaşlar, sağlıklı bir şekilde tamamen çıkmış olur. Ense tarafından alınan kıl kökleri, sürekli uzama eğilimindedir. Bu nedenle, haftalık kısaltma işlemi yapılmalıdır.

Kaş ekimini kimler tercih etmelidir?

Kaş ekimi, kaşlarını tamamen kaybetmiş veya kaşları seyrek olan her kadın ve erkek tarafından tercih edilebilir. Kaşlarındaki seyreklik nedeniyle estetik açıdan kendisini iyi hissetmeyen kişiler iki saatlik bir operasyondan sonra sağlıklı kaşlara sahip olabilir. Kaş ekimi işleminden sonra sahip olunan kaşların bakımına önem verilmesi lazımdır. Sağlıklı beslenme, doğal bakım ürünlerinin kullanımı ve doktor tarafından verilen talimatlara uyulması gerekir.

Bizi arayabilirsiniz