Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Lazer ile Yüz Gençleştirme

İnsanlık çok eski dönemlerden beri gençliğini koruyacak çözümler ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıracak yollar arıyor. Bu konuda günümüzde kaydedilen ilerleme nedeniyle genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak çok daha kolaydır. Cildin kolajen üretimini artıran lazer yöntemiyle yüz gençleştirme birkaç seansta başarılı sonuçlar veriyor.

Neden yaşlanıyoruz?

Yaşlanmak, kaçınılmaz bir sondur. Ancak bu sonu geciktirmek mümkündür. Sağlıklı beslenmek, spor ve egzersiz yapmak, cildi besleyici maske ve bakımlar yapmak, cildin kolajen üretiminin daha uzun süre devam etmesini ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlıyor. Ancak modern dönemde dezavantaj olarak karşımıza çıkan doğal olmayan gıdalar, alkol ve sigara tüketimindeki yükseliş, daha hızlı bir yaşlanma döneminin yaşanmasına neden olabiliyor.

İşteki stres, uykusuzluk, depresyon ve birçok psikolojik sorunların da yaşlanmayı hızlandırdığı biliniyor. Mutlu, sağlıklı ve pozitif bir yaşama sahip kişilerdeki yaşlılık belirtileri daha az görülebiliyor. Her ne olursa olsun kimse yer çekimine karşı koyamaz ve zaman ilerledikçe birtakım kırışıklıklar medyana gelebilir. Bunları ortadan kaldırmak için uygulanan lazer ile yüz gençleştirme yöntemi, yüz bölgesindeki tüm çizgilerden kurtulmayı sağlıyor.

Lazer ile yüz gençleştirme faydaları nedir?

Herkes harika ve estetik yüzünü koruma eğilimi içerisindedir. Ancak ilerleyen süreçlerde yüzde kırışıklık, sarkma ve çizgilerin oluşması muhtemeldir. Bunları ameliyatla ortadan kaldırmak, bazıları için tercih edilebilir değildir. Alternatif olarak, lazer ile yüz gençleştirme yöntemi uygulanıyor. Böylece, yüz germe ameliyatına gerek kalmadan yüzdeki sorunlardan kurtulmak mümkün hale geliyor.

Lazer ile yüz gençleştirme uygulamasıyla elde edilmek istenilen hedefler vardır. Öncelikli hedef, yüzdeki en önemli yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklardan kurtulmaktır. Estetik bir görünümün önündeki engeller arasında başta kırışıklık yer alıyor. Bu kırışıklıklar, lazer ile tamamen yok ediliyor. Alın bölgesin oluşan çizgiler, çene altında ve kulak kısmındaki sarkmalar da estetik görünümün önündeki engellerden birisidir. Bunlar da lazer ile çözülen sorunlar arasındadır.

Yüzde bazı cilt lekeleri olanlar vardır. Bu lekeler, rahatsız edici bir görünüm arz edebilir. Kişilerin psikolojisini bozacak büyüklükteki lekelerin lazerle silinmesi mümkündür. Yüzün estetik bir görünüme sahip olması için kıl probleminin de çözülmesi lazımdır. Yüzü çok kıllı olan erkekler veya kadınlarda, lazer yöntemi başarılı sonuçların alınmasını sağlıyor.

Lazer ile yüz gençleştirme kimlere uygulanabilir?

Yüzündeki kırışıklıklardan dolayı rahatsızlık duyan her kişi için lazer uygulaması yapılabilir. Ancak herhangi bir ilaç tedavisi uygulanan kişilere lazer ile yüz gençleştirme uygulanması yapmak risklidir.

Yüzünde herhangi bir leke izi bulunan, yüzdeki cildi sarkmış ve çizgilere sahip kişilere uygulama yapılabilir. Yüzündeki aşırı kıllanmadan rahatsız olan ve bu kıllardan kurtulmak isteyen kişilere de lazer ile tedavi uygulanabilir.

Lazer ile yüz gençleştirme tedavisi

Kişinin yüzündeki kırışıklık veya sarkma durumuna göre birkaç seansta tedavi tamamlanabilir. Tedavinin süresi, tamamen kişinin yüzündeki yaşlılık belirtilerinin yoğunluğuna bağlıdır. Lazerle uygulanan tedavide herhangi bir acı duyulmaz. Çünkü uygulama esnasında birtakım anestezi kremleri kullanılır. Böylece kişinin uygulamadan herhangi bir sıkıntı duymasının önüne geçilir. Yüzde herhangi bir yanma meydana gelmez. Tedaviden sonra birkaç saat sıcak suyla yıkanmamak gerekir.

Bizi arayabilirsiniz