Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Liposuction

Liposuction, yağ aldırma işlemidir. En çok tercih edilen estetik uygulamalar arasından yer alır. Sağlıklı beslenme alışkanlığının giderek kaybedildiği günümüzde aşırı yağlanma sıklıkla yaşanan sorunlar arasındadır. Bu sorunların yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmak için diyet ve egzersiz yapılır. Ancak bu yapılan egzersiz ve diyet sonucunda derideki dirençli yağ tabakalarından kurtulmak mümkün olmaz. Deride sarkma, çatlama gibi negatif faktörlere neden olan yağların etkisini ortadan kaldırmak için Liposuction yöntemi uygulanmalıdır.

Liposuction uygulamasından kimler faydalanabilir?

Liposuction, zayıflamak için uygulanan bir yöntem değildir. Bazı kişiler, yağ alma uygulamasını zayıflamak isteyenlere uygulanan bir yöntem olarak görür. Ancak bu doğru bir algı değildir. Liposuction ile zayıflamak mümkün değildir. İlgili uygulamanın hedefi, zayıflama faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan dirençli yağ tabakalarını ortadan kaldırmaktır.

Vücudun karın veya basen bölgesindeki yağlanma nedeniyle kötü bir görünüm oluşabilir. Çok fazla yağlı bölgelerle vücudun diğer bölgeleri arasındaki uyumsuzluk, aşırı derecede kişileri rahatsız edebilir. Liposuction ile aşırı yağlı bölgelerin sıkılaştırılması ve estetik açıdan vücudun diğer bölgeleriyle uyumlu hale getirilmesi sağlanır.

Sağlık problemi olmayanlar yaptırabilir

Sağlık açısından bir problemi olmayan her kişi için Liposuction uygulaması yapılabilir. Hamile ve emziren annelere uygulama yapılmaz. Yine şeker hastalığı veya solunumla ilgili rahatsızlıkları bulunan kişiler için de uygun bir operasyon değildir. Liposuction uygulamasının yapılacağı yerden daha önce ameliyat olmuş kişilere de yapılmayabilir. Ancak bu durumdaki kişiler için doktor tetkiklerinden sonra kesin karar verilebilir.

Aşırı kilolarından kurtulan kişilerin egzersiz yaparak dirençli yağlara karşı çözüm üretebilmeleri mümkün değildir. Bu gruba giren kişiler tarafından Liposuction uygulaması çok fazla tercih edilir. Yine doğumdan sonra karın bölgesinde bir yağlanma ve sarkma yaşayan kadınlara da Liposuction tavsiye edilir. Ancak çocuk emzirme döneminde Liposuction uygulamasından faydalanmak doğru değildir. Emzirme döneminden sonra karında biriken fazla yağlardan kurtulmak için Liposuction yapılabilir.

Liposuction uygulaması nasıl yapılır?

Liposuction ile ilgili farklı uygulamalar var. En gelişmişi lazerle yapılan yöntemdir. Bu yöntem sayesinde herhangi bir ameliyata ve kesiğe gerek kalmadan fazla yağların vücut metabolizması tarafından yakılması sağlanabilir. Uygulama sonrasında iyileşme süresi oldukça kısadır. Birkaç gün içerisinde normal yaşama dönülebilir. Uygulamadan sonra korse kullanımı da önemlidir.

Fotoğraf ve Videolar

Bizi arayabilirsiniz