Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Meme Estetiği

Meme estetiği, göğüslerinden memnun olmayan kadınlar için uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alır. Göğüslerindeki bozukluk nedeniyle sosyal ortamda kendisini rahat hissetmeyen kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik müdahaledir. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen meme estetiği ideal bir göğüs formuna kavuşulmasını sağlayan başarılı operasyonlardan birisidir.

Her kadının göğüs formu aynı değildir. Kimi kadınlar göğüslerindeki büyüklük veya sarkma nedeniyle meme estetiği operasyonu yaptırmak isteyebilir. Kimi kadınlar ise, göğüslerinin küçük olması ve bunun estetik açıdan sorun teşkil etmesi sebebiyle operasyon talep edebilir. Estetik nedeni ne olursa olsa hedefleri birdir. İstenmeyen göğüs formunu ideal göğüs formu haline getirmek. Bu bakımdan meme estetiği oldukça başarılı bir operasyondur.

Estetik göğüs ne demektir?

Meme estetiği operasyonu öncesinde iyi bir görünüme sahip göğsün nasıl olması gerektiğine dair çalışma yapılır. Bu her kadına özeldir ve belirli bir standardı yoktur. Bir kadının çok iyi denebilecek göğüs hatları olabilir. Ancak vücut hatlarıyla uyumlu olmayan bir göğüs, ne kadar iyi görünse de tatmin edici olmaz. Bu nedenle meme estetiğinde kişinin boyu ve omuz genişliği gibi ölçüler dikkate alınarak en iyi göğüs modelinin çıkarılması sağlanır.

İyi bir göğüs görünümü denildiği zaman bir dizi standartlardan bahsedilebilir. Bir göğse karşıdan bakıldığı zaman meme başının fark edilebilir olduğu konik bir biçimin olması lazımdır. Bu görünümün elde edilebilmesi için göğsün sarkmamış olması ve dik durması gerekir. Yandan bakılan bir göğüsün estetik olduğunu gösteren işaret ise, damla şeklinde görünmesidir. Göğsün diri ve canlı bir yapıya sahip olması, estetik ve sağlık açsından ideal göğüs formudur.

Kimler göğüs ameliyatı olabilir?

Kadınların göğüs gelişimleri on sekiz yaşına denk sürer. Bu yaşı geçen bir kadının göğsünde herhangi bir estetik sorun olması durumunda meme estetiğine başvurabilir. Özellikle göğsündeki bozukluk nedeniyle psikolojisi etkilenen, memelerinde pişik ve mantar oluşmaya başlayan, göğüslerinden dolayı solunum sıkıntısı çeken kişilerin estetik operasyonunu ertelememesi gerekir.

Göğüs estetiği nasıl yapılır?

Meme estetiği ameliyatının hangi yöntemle yapılacağını uzman doktorlar belirler. Hastanın göğüslerinde yapılan tetkiklerden sonra alınan sonuçlar, en uygun estetik ameliyatı yöntemin hangisi olduğunun belirlenmesini sağlar. Hedef, kişiye en faydalı yöntemin uygulanarak, kişinin göğsüyle ilgili yaşadığı sorunu veya birden fazla sorunu ortadan kaldırmaktır. Bu bakımdan kişinin göğüslerinden duyduğu rahatsızlık ve şikayette dikkatle dinlenir. Kişiyi mutlu edecek bir göğüs formu bilgisayar ortamında hazırlandıktan sonra hastanın da fikri alınır. Daha sonra, operasyon süreci başlar.

Göğüs büyütme ve küçülme estetikleri

Göğüslerinde yeteri kadar dolgunluk bulunmayan kişiler için uygulanan meme estetiği operasyonu, göğüs büyütme olarak adlandırılır. Bunun tersi bir operasyon da meme küçültme operasyonudur. Göğüs, kadın için önemli bir organdır. Bu organdaki bozukluk özgüven kaybına neden olabilir. Özellikle küçük göğüsler kadınlar tarafından arzu edilmeyen bir formdur. Daha dolgun ve canlı görünüme sahip göğse sahip olmak için meme büyütme estetiği yapılır. Sarkmaların olduğu memede hem büyütme hem de dikleştirme operasyonları yapılabilir.

Jinekomasti nedir?

Jinekomasti, erkeklerde görülen göğüs büyümesidir. Bir erkek için göğsün aşırı büyümeye başlaması ve sarkması asla kabul edilebilir bir durum değildir. Bu durumun ortadan kaldırılması için kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme estetiği operasyonları yapılır. Operasyon sonucunda erkek göğsü ideal formuna getirilir.

Fotoğraf ve Videolar

Bizi arayabilirsiniz