Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal bıyık erkeğin iki ayrılmaz parçası veya doğal estetik kaynağıdır denilebilir. Erkek için çok eski dönemlerden beri önemini koruyan sakal ve bıyığın kaybedilmesi birçok erkek için kabul edilmesi zor bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak isteyen erkekler için çare, sakal ve bıyık ekimidir. Bazı erkeklerde sakal ve bıyık çok gür bir şekilde çıkabilir. Ancak bu sakal ve bıyığın dökülme ihtimalinin olmadığı anlamına gelmez. Sakal bıyığı seyrek çıkan erkeklerde de dökülme riski vardır.

Sakal ve bıyık neden dökülür?

Sakal ve bıyık kaybının çeşitli nedenleri olabilir. Bazı ağır hastalıklar sonrasında saç, sakal ve bıyık dökülmeleri yaşanabilir. Bu dökülmeler nedeniyle ilgili bölgelerde ilk olarak seyrekleşme yaşanabilir. Bazı kişilerde seyrekleşme ileri bir evreye taşınır ve sakal bıyık tamamen kaybedilebilir. Dökülmeyi başlatıcı sebepler arasında yanlış bakım ürünlerinin kullanılması da sayılabilir.

Erkekler için iki sembolün kaybedilmesi veya sağlıksız bir görünüme sahip olması, estetik açıdan normal karşılanan bir durum değildir. Psikolojik olarak insanı rahatsız edici durumun ortadan kaldırılması için sakal ve bıyık ekimi uygulamasından yararlanılabilir. Bu uygulama sayesinde sağlıklı bir sakala ve bıyığa kavuşmak mümkündür.

Sakal ve bıyık ekimi nasıl yapılır?

Sakal ve bıyıktaki seyreklik veya tamamen sakalsız olmak erkek adına özgüven kaybının önemli nedenlerinden biri olabilir. Bunu izale edici uygulamalar arasında sakal ve bıyık ekimi operasyonu önemli sonuçlar verir. Uygulama sonrasında sağlıklı bıyık ve sakala kavuşan kişiler, kendilerine olan güveni tazeleyebilir.

Saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de ense kısmından alınan kıl kökleri kullanılır. Bu kökler, bıyık veya sakalda tespit edilen noktalara yerleştirilir. Kişinin bıyığını veya sakalını tamamen kaybetmiş olması mümkündür. Bu durumda, kişinin yüz hattına uygun bir sakal ve bıyık modeli çizilerek, ense kısmından alınacak döner sayısı belirlenir. Operasyon süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişebilir.

Sakal ve bıyık ekimini kimler tercih etmelidir?

Sakal ve bıyığındaki seyrekleşmeden rahatsız olan kişiler sakal ekimi uygulamasını tercih edebilirler. Hormon bozukluğu nedeniyle bıyık ve sakalı hiç oluşmamış veya kısmen oluşmuş erkekler de sakal ekiminden önemli bir fayda sağlayabilir. Geçirilen kaza veya cilt hastalıkları sonucu sakalının bir kısmını veya tamamını kaybeden erkekler de uygulamadan yararlanabilir.

Sakal ve bıyık ekimi fiyatı ne kadar?

Sakal ve bıyık ekimi cerrahi bir uygulamadır. Dolayısıyla, işin sağlıklı hastanelerde ve merkezlerde yapılması önemlidir. Uygulamadan verimli sonuçların alınması açısından da uzman bir kadro tarafından sakal bıyık ekimi yapılması gerekir. Ekimin yapılacağı merkezin kalitesi, başarısı, referansları, kadrosu ve son olarak da hastanın durumu fiyatlar üzerinde belirleyici olabilir.

Dikkat edilmesi gereken husus şudur: fiyat odaklı bir tercih yerine, kalite odaklı bir tercih yapılmalıdır. Bir kez yapılacak bir uygulamadan memnun edici bir sonucu almak için doğru merkeze başvurulmalıdır. Böylece, sakal ve bıyık ekimi için ödenen ücretin karşılığını alınabilir.

Merkezimiz, uzman doktor ve hemşirelere sahiptir. Deneyimi ve tecrübesiyle saç, sakal bıyık ve kaş ekimi uygulamalarını başarılı şekilde gerçekleştiriyor. Yaşadığınız problemin çözümü için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bizi arayabilirsiniz