Uzmanlarımızdan bilgi ve randevu almak için formu doldurabilirsiniz! Sizi hemen arayalım!

Yüz Germe

İnsan için fiziksel görünümündeki pürüzsüzlük mutluluk kaynağıdır. Ancak zaman ilerledikçe ve yaşlanma sürdükçe, fiziksel görünümdeki değişiklik kaçınılmaz oluyor. Yaşlanmanın belirtilerini en aza indirmek için gerçekleştirilen bir dizi uygulamalar vardır. Bunlardan birisi, yüz germedir. Yüzdeki kırışıklık ve yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasını sağlayan yüz germe uygulaması, daha genç bir görünüm elde etmeyi mümkün kılıyor.

Yüz germe operasyonundan sonra yüzdeki hatlar ve kıvrımlar daha doğal bir görünüme kavuşuyor. Kırışıklık sorunu çözülüyor ve en az 10 yıllık bir gençleşme sağlanıyor. Elde edilen sonucun korunabilmesi için sağlıklı beslenme ve doğru kozmetik uygulamalarının yapılması lazımdır. Aksi durumda gerilen cildin yeniden kendisini salması daha erken bir zamanda gerçekleşebilir.

Yüz germe operasyonundan sonra iz kalıyor mu?

Yüz germe uygulaması, yüz bölgesindeki deri fazlalığının alınmasına dayanıyor. Fazlalık alındıktan sonra bir kesi izi kalıyor. Ancak operasyonu uygulayan doktorlar tarafından bu kesiğin fark edilmeyecek bir kısımda olması sağlanıyor. Saç içerisindeki bölgeler ve kulak arkası kısımlarındaki kesikler fark edilmiyor. Bu kesiklerin zamanla cilt rengini alması da fark edilebilirliklerini en aza indiriyor.

Yüz germe operasyonu ne sağlıyor?

Operasyonun amacı yüzdeki görünümü kişinin arzu ettiği bir hale getirmektir. Kırışıklık, sarkma ve buna benzer sorunların ortadan kaldırılması sağlanıyor. Operasyonun etkisini görmek için kişinin iyileşme süresini beklemesi lazımdır. Süre dolduktan sonra fark edilebilir bir gençleşme ve güzelleşme söz konusu olacaktır. Yüz germe operasyonunda gözaltı torbaları, çene altındaki sarkma, kulak kısımlarındaki sarkmalar gibi estetiği bozucu durumlar ortadan kaldırılır.

Yüz germe sonrası iyileşme süreci

Operasyon sonrasındaki iyileşme süreci bir iki hafta kadar sürüyor. Bu süre zarfı içerisinde doktor tarafından yapılan önerilere kesinlikle uyulması gerekiyor. Gerekmedikçe dışarı çıkılmaması ve güneş ışınlarına maruz kalınmaması lazımdır. Eğer dışarı çıkmak gerekiyorsa koruyucu krem sürülmesine dikkat edilmelidir.

Yüz germe operasyonunu kimler tercih etmelidir?

Yüz germe uygulaması yüzdeki kırışıklardan rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilebilir. Daha genç bir görünüme sahip olmak ve fiziki görünümüne estetik kazanmak için yüz germe operasyonu uygulanabilir. Orta yaşların sonuna doğru uygulanması tavsiye edilen operasyon başarılı sonuçların alınmasını sağlar. Erken yaşlarda yapılan yüz gerdirme operasyonuna ileriki yaşlarda yeniden gereksinim duyulabilir. Bu nedenle, orta yaşlarda tercih edilmesi önemlidir.

Bizi arayabilirsiniz